A menedékház „gondolt egyet” és szépen átcsúszott egyik országból a másikba
Egy gleccser olvadása miatt svájci területre került át egy olasz menedékház az Alpok egyik turistaparadicsomában.
Egy gleccser olvadása miatt svájci területre került át egy olasz menedékház az Alpok egyik turistaparadicsomában.
Kedélyes beszélgetésnek indult, majd egyszer csak állásinterjúba csapott át Donald Trump és Bill Gates egy márciusi találkozója. A Microsoft-alapító alapvetően udvariasan, ám egy hatásos fricskával utasította el a lehetőséget.
Sötét jövőt jósolt az emberiségnek, ha nem teszünk valamit a klímaváltozás ellen. Az pedig, hogy Amerikai kilépett a párizsi klímaegyezményből, Hawking szerint átlökte a bolygót a kritikus határon.
Minden idők legkisebb januári kiterjedésére hízott a tengeri jég az Északi-sark térségében az amerikai óceán- és légkörkutató intézet (NOAA) adatai szerint.
Az édesvízi ökoszisztémák egy része is savasodik a szén-dioxid-kibocsátás miatt – állapították meg német kutatók, akik szerint a jelenség fenyegetést jelenthet a halállományra és a vízminőségre.
Egy friss tanulmány rámutat, hogy ugyan csak pár éve van folyamatos mérés, a radioaktív anyag koncentrációjának emelkedése így is kimutatható a Jeges-tengerben.
2017 átlaghőmérséklete 14,7 Celsius-fok volt.
Rekordhideg van Amerikában, az nem lehet, hogy nem neki van igaza.
Döbbenetes összeg, 90 ezer milliárd dollár – 2030-ig ennyit kellene költeni arra, hogy az éghajlatváltozás ne okozzon visszafordíthatatlanul káros folyamatokat. Párizsban két éve írták alá a nemzetközi klímaegyezményt, Trump amerikai elnök nyáron jelentette be: az USA kilép. De ki fog fizetni?
Az első két fotó csak ízelítő volt, mostantól a NASA tudósai rendszeresen állnak elő új képekkel az Antarktiszról, a globális felmelegedés miatt ugyanis már minden folyamatot “élőben” kell követniük.
Eljött az idő, hogy megvitassuk, mely emlékeket kellene megmenteni áthelyezéssel és dokumentálással az utókor számára.
És csak akkor, ha nagyon vigyázunk a Földre.
Utoljára 1992-ben adtak ki ilyen példátlan mértékű összefogással nyílt levelet a világ tudósai. Most úgy érezték, itt az idő a második figyelmeztetésre.
Szó szerint pokollá válhat a Föld Stephen Hawking szerint a globális felmelegedés és a globalizáció nem kívánt hatásai miatt – habár mi ezt már aligha fogjuk megélni.
A Beatles-legenda az amerikai elnök globálisfelmelegedés-tagadását illette kritikával.
Az időjárási mérések 1880-as kezdete óta mért három legforróbb év egyike lesz valószínűleg a 2017-es év – közölte hétfőn a Meteorológiai Világszervezet (WMO), amely szerint az idei lehet továbbá az El Niño légköri jelenség nélkül telt évek közül az eddigi legmelegebb a világon.
A 2000-ben észlelt, majdnem 30 millió négyzetkilométeres rés mostanra 20 millió négyzetkilométer alá zsugorodott. Ehhez a viharos időjárás is hozzájárulhatott.
Az elmúlt tíz év átlagát 50 százalékkal haladja meg a légkör szén-dioxid-koncentrációjának növekedése, ami nem csak az El Niño időjárási jelenségnek köszönhető, ezzel pedig olyan szintre jutottunk, amilyenre évmilliók óta nem volt példa.
Nem mindig 80-nal vánszorognak a kamionok sem.
A jövő a tudósok által létrehozott, mesterséges húsoké – állítják a vegetáriánusok és a környezetvédők is. Köztük van már Leonardo DiCaprio is, aki befektetőként állt egy ilyen projekt mögé.